Знаходження прямих контрактів це цілком реальний шлях. Якщо ви збираєтеся інвестувати в це гроші, то не варто давати хабар рекрутеру!
Отже, як самостійно знаходити прямі контракти, будувати нетворкінг та збирати реферали? Нам доведеться спочатку визначитися в яку компанію мрії ми хочемо потрапити. Класичний приклад - успішний стартап у США, який готовий платити вище за ринок за топових фахівців. Ось візьмемо його за приклад.
Крок перший – отримуємо список (базу). Тут найкраще підійде Crunchbase – там передплата коштує 100$ + за $60 можна купити розкриття 50 контактів співробітників. Це бюджетний варіант - дає можливість відібрати за запитами до 2000 компаній і відкрити 50 з них. На жаль, як показує практика – 50 контактів дуже мало, оптимальний варіант – 300-500 контактів, і тут виявляється вигідніше завести кілька акаунтів та обробляти базу з них.
До речі, ми зібрали повний список стартапів у США (майже півтора мільйони) та виклали у відкритому доступі.
Разом - якщо брати середнє, наприклад 400 контактів - доведеться викласти $1272 на місяць. Можна взяти економно – одразу за рік, тоді буде $1112/місяць. Але чи є вам сенс? Ви ж не збираєтеся шукати роботу рік?
Крок другий – виходимо на потрібні контакти. Для нас потрібні контакти, це менеджери та тимліди компаній, у яких відкрито вакансію на потрібну для нас позицію. Тут лише один варіант – Sales Navigator. Чому? По-перше, у нього є можливість писати безпосередньо тим, у кого ви не в контакті. Ті самі менеджери та ліди – пам’ятаєте? Ось там теж якраз 50 повідомлень на місяць на обліковий запис. Скільки це коштує? Щомісячна передплата: $99.99/місяць. Річна підписка: $959.88 - знижка 20%, але знову ж таки немає сенсу цього робити. Не забувайте про те, що вам потрібно більше облікових записів для надсилання більшої кількості повідомлень.
Крок третій – презентація себе самого. Те, що ви можете комусь написати, не обов’язково, що вам дадуть відповідь. Тому тут важливо зробити правильний підхід: У першому повідомленні найкраще написати лише одну пропозицію нейтрального характеру, мовляв - я бачу ви шукайте, а тут я саме шукаю теж - може ви глянете? І додайте обов’язково картинку, в якій ви зробите картку свого профілю (можна попросити ChatGPT). Якщо ви отримали відповідь, це ще нічого не означає. Швидше за все, якщо компанія велика – можна попросити переслати ваш CV потрібному співробітнику. Очевидно, що потрібно додати CV як файл pdf. І, нарешті, вам потрібно отримати запрошення на дзвінок. Тут хитрість у цьому, ніж дати себе забути а й бути дуже настирливим. Завантажуйте софт-скіли :)
Якщо все пройде добре, то ви зможете отримати інвайт на проходження інтерв’ю, а далі вже залежить все від вас.
А ще краще – оформіть у нас членство та наші співробітники зроблять усе за вас! У нас вже оплачені всі підписки, тому з нами вам буде дешевше та швидше.